Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Діти і гаджети на карантині: друзі чи вороги?

Date: 29 квітня 2020 о 14:56, Refreshed 29 квітня 2020 о 15:00

Діти і гаджети на карантині: друзі чи вороги?

Давайте будемо чесними: усі ми іноді буваємо в такій ситуації, що на фото.

Цифрові гаджети надійно увійшли в життя сучасної людини.  Навчання, робота, подорожі, спілкування – гаджети полегшують і пришвидшують це все для нас. Вимушений перехід на дистанційне навчання у зв’язку із запровадженням карантину багатьох дорослих змусив «підтягнути» свою цифрову грамотність.  А наші діти із «ними» з народження; здатність опановувати цифрові пристрої у них, так би мовити, «вроджена», як говорити або ходити. Отже, логічно визнати, що гаджети – наші друзі. Проте є чимало «але»: комп’ютерна залежність, невміння концентрувати увагу, шкідливе для людського мозку електронне випромінювання і багато іншого. Чи можна сказати, що, в певній мірі, гаджети – наші вороги?

Не все так однозначно. Людина до всього вміє пристосуватись. Давайте визначимо переваги і небезпеки гаджетів. Особливо це важливо для батьків, головна мета яких – виростити здорових і щасливих дітей.

Спершу визначимо, яке ставлення до гаджетів у родині? Якщо мама весь час сидить у соцмережах, а тато — перед телевізором, що залишається робити дитині? Правильно, наслідувати батьків! Ще один спосіб:  замінити покупкою нового гаджету свою любов і увагу. А потім дивуємося, чому батьки не є авторитетними для дитини… Ось дуже гарна стаття про те, як батькам встановити справедливі правила щодо використання  гаджетів для  дітей. https://osvitoria.media/opinions/yak-navchyty-shkolyariv-korystuvatysya-gadzhetamy-za-pravylamy-etyketu/

Люди зазвичай бояться словосполучення "комп'ютерна залежність". Але для того, щоб вона виникла, повинно збігтися кілька негативних факторів. Краще розглянемо, які  ще негативні явища можуть розвиватися від надмірного зацікавлення цифровою технікою:

Депресія від соціальних мереж. Надмірне користування соціальними мережами спричиняє тривогу та депресію. Реальний світ відходить на другий план, рідні та близькі стають менш важливими, ніж «лайки» під постами і фотографіями. Дослідження 2016 року, проведене в Університеті штату Пенсільванія, показало, що перегляд чужих селфі занижує самооцінку, оскільки користувачі порівнюють себе з фотографіями людей у найщасливіший момент їх життя.

Залежність від комп’ютерних ігор. Компютерна гра – це особливий, віртуальний світ, де легко задовольнити основні потреби підлітка. Тут можна відчути себе героєм, мати купу друзів і робити те, що заборонено в реальному світі. Тут можна самостійно ухвалювати рішення але не боятися за них відповідальності. Так створюються спотворені, несправжні уявлення підлітка про себе. Щоб будувати стосунки із справжніми людьми підлітку треба навчитися приймати свою і чужу недосконалість, навчитися програвати, але не втрачати почуття власної гідності.

Номофобія – страх залишитись без мобільного телефону. Іноді людина або підліток відчуває дискомфорт, коли розлучається з телефоном на кілька хвилин, боїться опинитися у ситуації втрати зв’язку, постійно перевіяє нові дзвінки і повідомлення. Іноді може виникнути синдром фантомного дзвінка: коли у людини з’являються слухові і моторні галюцинації, що в кишені дзвонить телефон, хоч насправді цього не відбувається.

Ефект Google. Його сенс полягає в тому, що людина впевнена: будь-яку інформацію можна завжди знайти в інтернеті. З цієї причини сучасній людині знання просто не потрібні. Особливо це властиво дітям і підліткам. Адже знайти інформацію значно простіше, аніж запам’ятати її.

Гаджетоманія – нав’язлива потреба до придбання електронних пристроїв, в яких немає необхідності. Гаджетомани – наче «нарокмани прогесу». Наявністю гаджетів вони підміняють наявність довірливих стосунків з людьми і почуття власної гідності

Симптоми, які свідчать про розвиток залежності від гаджетів:

• фанатичне відстеження технічних новинок і неконтрольоване бажання їх мати;
  • почуття ейфорії при користуванні комп'ютером/сматрфоном/планшетом, інакше дитина/людина почувається пригніченою;
  • відсутність інших цілей та інтересів, хобі, друзів у реальному житті;
  • нехтування сім'єю і друзями, коли людина або дитина відмовляється спілкуватися з рідними;
  • негативна реакція на спроби обмежити роботу з гаджетом;
  • обманювання щодо часу, проведеного за гаджетом, просиджування у нічний час;
  • ви постійно оновлюєте свою сторінку в соціальних мережах і електронну пошту?
  • чи втрачаєте ви відчуття часу, зазирнувши на хвилинку в соціальну мережу?

Шановні дорослі! Будьте розсудливі. Працюйте з користю. І пам’ятайте, що  якщо гаджети і допомагають вам у  вихованні , головними друзями ваших дітей повинні бути ВИ! Любов, прив’язаність і довіру дитини не можна отримати інакшим чином, як проводити з нею час, говорити про те, що для неї важливе, хвалити, обіймати і цілувати дитину.

P. S.: Корисним для вас буде додаток для батьківського смартфона під назвою «Family Link», який можна скачати із «Play Маркет». Цей додаток встановлюється на телефон батьків і дає можливість керувати дитячим смартфоном через власний.

Використані джерела і корисні посилання:

Мультфільми про інтернет-залежність  https://naurok.com.ua/post/7-multfilmiv-dlya-shkolyariv-pro-internet-zalezhnist

Comments:
Only authorized users can leave comments.